|
Якi медiа використовують українцi?IAB за підтримки «Яндекс» провела дослідження у 28 європейських країнах – результати по Україні оприлюднені у блозі «Яндекс». |
Відсоток українців, які хоча б раз на тиждень використовують інтернет, уже зрівнявся з показниками аудиторій радіо та журналів за цей же період. Попереду, з невеликим відривом газети, – але і їм поки що далеко до телебачення.При цьому за часом використання інтернет поступається лише ТБ: в мережі користувачі проводять 20 годин на тиждень, а за переглядом телепрограм ― 21,7. Молодь віком від 16 до 24 років в інтернеті можна побачити частіше, аніж перед телевізором (23 години проти 18,8 годин на тиждень).
Українська аудиторія, на відміну від європейської, ще не надто втомилася від активності брендів у соціальних мережах, відзначає «Яндекс», тому більше підпадає під їхній вплив. Наприклад, 49% українців імовірніше придбають товар бренду, за яким вони слідкують у соцмережі, ніж якогось іншого.
Відзначається також, що в Україні дуже неохоче купують путівки онлайн, це робили лише 1% респондентів. Лише 11% користувачів вважають, що інтернет спростив планування відпустки та купівлю путівок – для порівняння, в Європі так вважають 43% опитаних.
Натомість українці частіше за європейців використовують інтернет для спілкування та вибору товарів і послуг.
Проникнення смартфонів серед європейської аудиторії становить вже 44%, в Україні – лише 25%.
В інтернет з мобільного в Україні виходять лише 8% населення, хоча серед молоді віком від 16 до 24 років це робить кожен четвертий. При цьому майже всі молоді люди віком від 25 до 34 років мають телефон із доступом в мережу.
Таке зміщення в бік молоді спричинило велику популярність розважальних функцій: в Україні частіше, ніж у Європі знімають фото/відео, завантажують і слухають музику, спілкуються в месенджерах.